• Dominick Sikora

Jak se stát Barberem

Aktualizováno: 28. 2. 2021


Začátky


Možná jsi na pomezí svého života, kdy se rozhoduješ, kde povedou tvé kroky a stále nevíš co tě naplňuje, tak jako já sám jsem nevěděl. Začít barbering je docela těžké, ale ne nemožné. Je to krásné kreativní řemeslo, v kterém se můžeš stále posouvat a zlepšovat své dovednosti. Nepotřebuješ prakticky žádnou školu k tomuto řemeslu (v případě, že nemáš školu kadeřnictví, postačí garant). Kariérní cesty jsou bohaté, a někdy mohou dokonce předčít vaše očekávání.


Co můžu očekávat od práce barbera?


Mohl bych vám zde popsat sama pozitiva, toho být barberem, ale začnu spíš se seznámením o tom, co takový barber musí vědět před tím, než udělá první krůčky k tomuto krásnému řemeslu. Být barber vyžaduje dost velké úsilí. Prakticky celý den jste na nohách, nemluvě o tom, že musíte být po čas celého dne stoprocentně koncentrovaní na váš výkon. Samozřejmě také to není vždy nejlépe placená práce, pokud podnikáte jako OSVČ, musíte se starat o mnoho věcí, a také v neposlední řadě odvádět daně apod. Být barber je dosti velké téma, kterému bych se chtěl spíše vyjádřit v nějakém podrobnějším rozboru v dalších částech tohoto blogu.Buď výjimečný


Být barber není jen o tom vytvořit kvalitní střih, je to také o tom, udělat zákazníkovi celkově příjemný zážitek ze stříhání. Já beru barbering z širokého hlediska, svou soustředěnost primárně zaměřuji na střih, ale také značnou část pozornosti věnuji čistotě klienta při samotném stříhání, komunikaci s ním a v neposlední řádě dobré atmosféře. Potkáte mnoho klientu denně, a být výjimečný barber spočívá v mnoha aspektech. Buďte na sebe tvrdí, zdokonalujte se v každém kroku a posouvejte svou práci k lepšímu. Můžete měnit své techniky, zlepšovat kvalitu služeb, svého vystupování, a jít si tvrdě za svým snem být co nejlepší barber.


Kariérní posuny


Být barber v dnešní době již není jako například před 5, 10 lety. Díky vzniku sociálních sítí, primárně Instagramu, kde sdílíte své portfolio fotek a právě díky němu se v kariéře barbera můžete posouvat výš a výš. Mnoho barberu si takhle vybudovalo svou vlastní značku a dnes dělají školitele po celém světe a baví se stříháním. Takže není to jen o tom stříhat každý den, ale pokud jste kreativní člověk a posouváte své hranice, můžete se vypracovat ke špičce mezi barbery a můžete například školit po celém světě. A za mě představa, že cestuji po celém světě a učím ostatní barbery různé druhy střihu je vskutku atraktivní. Dále můžete také budouvat svou vlastní síť pánských salónu, k tomu založit vlastní akademii a produkovat barbery na volné pozice ve vašich salónech. Samozřejmě jak zmiňuji výše, je to vždy o vás, jak budete pracovití a kde to v tomto řemeslu budete chtít dotáhnout.


Závěr


Já osobně beru barbering, jako něco víc než klasické kadeřnictví. Je to nesmírně krásná a kreativní práce a také bezpochyby velice náročná. O samotném tématu bych dokázal psát hodiny, ale jako úvodní článek tohoto blogu si myslím, že to bude stačit. V dalších článcích bych se chtěl zaměřit na výbavu barbera, mé vlastní pojetí toho být barberem, anebo si také budete moct přečíst nějaké mé rady, tipy apod.
Děkuji mockrát za přečtení tohoto článku.


Budu moc rád, když mě budete sledovat na mých sociálních sítích.
Dominick


246 zobrazení0 komentářů